Jak udekorować stół na rocznicę ślubu: Pomysły i inspiracje na efektowne dekoracje

Rocznicę ślubu warto uczcić w wyjątkowy sposób. Jednym z najważniejszych elementów uroczystości jest dekoracja stołu. Jak sprawić, by stół zachwycił gości? Przedstawiamy najciekawsze pomysły i sposoby na efektowne dekoracje.

  1. Klasyczne wykończenie

Jeśli para młoda jest zwolennikiem klasycznych rozwiązań, warto postawić na elegancką prostotę. Na środku stołu ustawmy białą, lnianą bieżnik i ozdóbmy go kryształowymi wazami z pięknymi kompozycjami kwiatowymi. Całość dopełnią biało-złote podstawki pod talerze i szklanki.

  1. Rustykalne pieczęcie

Jeśli para młoda nie boi się odrobinę surowości i chce wprowadzić do aranżacji stołu klimat wiejskiej chaty, warto postawić na rustykalne dodatki. Na drewnianej desce ustawmy słoiki z domowymi przetworami, a między nimi świece w szklanych przysadkach. Częściowo pokryty zielonym mchem stół idealnie wpasuje się w klimat przytulnego wiejskiego domu.

  1. Ciepła zieleń

Jeśli para młoda ma bzika na punkcie uprawiania roślin, warto wykorzystać ich pasję do tworzenia pięknej kompozycji kwiatowej. Na środku stołu ustawmy długi, drewniany kaseton i obsadźmy go żywym, zielonym mchem. Na nim ustawmy wazony z kwitnącymi cascadiami i ozdobne świeczniki z aromatycznymi płonącymi świece.

  1. Nieco mniej tradycyjnie

Jeśli młodsza para chce uciec od sztywnych konwencji i puścić wodze wyobraźni, warto wprowadzić trochę odmienności do aranżacji stołu. Na środku stołu ustawmy metalową tacę, na której ustawimy wazony z wyrazistymi, krwistymi kwiatami. Całość dopełnią egzotyczne owoce i oryginalne, nieprzewidywalne dodatki.

  1. Szampańska oprawa

Rocznica ślubu to doskonała okazja do wzmożonego świętowania. Warto uhonorować jubilatów specjalnym trunkiem i swego rodzaju dekoracją będą szampanowe kieliszki, postawione na małej, drewnianej paletce. Całość udekorujmy kwiatami stokrotek i dodatkami w kształcie srebrnych kulek.

Podsumowując, dekoracja stołu na rocznicę ślubu to temat bardzo indywidualny i każda para powinna celować w autentyczność i oryginalność swojego pomysłu. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio przygotowany stół zawsze będzie przyciągał uwagę i zdobił uroczystość.