Dekoracje okienne w stylu skandynawskim: Minimalizm i naturalność

Dekoracje okienne w stylu skandynawskim: minimalizm i naturalność

W stylu skandynawskim liczy się minimalizm, prostota i wykorzystanie naturalnych materiałów. Te same zasady można zastosować do dekoracji okiennych. W artykule przedstawimy kilka prostych sposobów na to, jak ozdobić swoje okna w stylu skandynawskim.

  1. Naturalne materiały

Podstawową zasadą skandynawskiego stylu jest wykorzystanie naturalnego drewna, lnu, bawełny czy wełny. W dekoracjach okiennych również warto postawić na materiały naturalne. Zasłony z lnu lub bawełny będą wyglądać bardzo elegancko i pasować do każdego wystroju. Drewniane ramy okienne również będą idealnym dodatkiem do aranżacji w stylu skandynawskim.

  1. Proste wzory i kolory

Wzory i kolory również mają duże znaczenie w aranżacji okna w stylu skandynawskim. Najlepiej zdecydować się na proste wzory lub jednolity kolor. Można postawić na białe lub beżowe zasłony, które będą świetnie komponować się z naturalnym drewnem.

  1. Otwarte przestrzenie

W stylu skandynawskim zawsze uwzględnia się dużą ilość przestrzeni. Również przy dekoracji okna warto zachować tę zasadę. Okna lepiej zostawić jak najbardziej otwarte, aby wpuszczać jak najwięcej naturalnego światła. Wszystko to sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się bardziej przestronne i przytulne.

  1. Rośliny

Rośliny to nieodłączny element skandynawskiego stylu. W oknach można postawić kwiaty lub rośliny doniczkowe. Będą one pięknym uzupełnieniem całej aranżacji. Poza tym rośliny pozytywnie wpływają na klimat w pomieszczeniu, a także oczyszczają powietrze.

  1. Odpowiednie oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie jest również bardzo ważne w skandynawskim stylu. W przypadku dekoracji okiennej warto postawić na jasne światło, które wpuszcza jak najwięcej naturalnego światła do pokoju. Poza tym można też postawić na delikatne lampki, które będą pięknie oświetlać okno i wprowadzać do pokoju miły nastrój.

Podsumowanie

Dekoracja okien w stylu skandynawskim polega na wykorzystaniu naturalnych materiałów, prostych wzorów i pastelowych kolorów. Ważne jest także zachowanie dużej ilości przestrzeni, zastosowanie roślin i odpowiednie oświetlenie. To wszystko pozwoli stworzyć piękny i przytulny klimat w każdym pomieszczeniu.