Praktyczne rozwiązania do przechowywania w przedpokoju

Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 praktycznych rozwiązań na przechowywanie rzeczy w przedpokoju. Dzięki tym pomysłom, Twój przedpokój stanie się bardziej funkcjonalny oraz estetyczny. Zobacz, co warto zastosować.

 1. Szafa na buty – deklasuje klasyczne regały
  Szafa na buty z miejsca pozwala odseparować obuwie od innych akcesoriów – minimalizuje kłopoty z zamiataniem kurzu, którym w naturalny sposób “ubóstwia” Twój przedpokój. Jak wybrać szafę? Wskazane, by zdecydować się na model, w którym zastosowano półki poziome oraz dedykowane kieszenie. Rozwiązania takie pozwalają na zwiększenie całkowitej pojemności mebla, a ponadto także na łatwiejszy dostęp do rzeczy.

 2. Wieszak na kurtki – model “widelec”
  Wieszak na kurtki to nieodzowny element każdego przedpokoju. Wiele osób zwykle decyduje się na klasyczny model z gwoździami, który znany jest z jego niskiej ceny i szerokiej dostępności. Dlaczego jednak nie zainwestować w coś bardziej praktycznego? Wieszaki na kurtki “widelec” są zaskakująco komfortowe w użytkowaniu, pozwalają bowiem na odseparowanie kolejnych odzieży od siebie, dzięki czemu bardziej przypominają półkę niż klasyczny wieszak.

 3. Pufy i skrzynie na siedzenie – komfortowe rozwiązanie
  Puf i skrzynie to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają dodatkowego pomieszczenia, w którym można umieścić ławę. Wszystko, czego potrzebujesz, to strefa, gdzie można usiąść bezpiecznie i zdeponować swoje rzeczy (np. torebkę, ubranie lub torbę ze “spontanicznymi” zakupami). Skrzynie wyposażone są zwykle w miękką podszewkę, dzięki czemu służą także jako dogodny stojak dla ubrań.

 4. Stojak na czasopisma – ascetyczna estetyka
  Stojak na czasopisma to funkcjonalne dodatki, które zachwycą wszystkich miłośników minimalizmu. Dzięki temu rozwiązaniu Twój przedpokój nabierze ascetycznej, ale zarazem eleganckiej estetyki. W praktyce stojak na czasopisma świetnie sprawdza się również jako stojak na ulotki reklamowe oraz gazety.

 5. Donice – zielone podejście
  Donice to świetny dodatek dla każdego przedpokoju. Dzięki nim, Twój dom nabierze bardziej przytulnego charakteru i wręcz “osłoni się” od zgiełku miejskiego. Idealne są krótkie rośliny, takie jak fikusy, kaktusy czy dracaeny. To nie wszystko, donice stanowią także skuteczny sposób na pozbycie się złych zapachów – a jednocześnie nadanie przedpokoju bardziej naturalnej woni.

Podsumowując, nasza lista 5 praktycznych rozwiązań na przechowywanie w przedpokoju powinna pomóc Ci w optymalizacji przestrzeni, zwiększeniu funkcjonalności oraz estetyki Twojego wejścia. Wystarczy zaplanować koncepcję i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie i swojego domu.