Dekorowanie wnętrz w stylu nowojorskim: Wprowadź ducha metropolii do swojego domu

Chcesz wprowadzić do swojego domu ducha metropolii i poczuć klimat Nowego Jorku? Styl nowojorski to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie elegancję, szyk i wyjątkowe połączenia. W poniższym artykule przedstawimy ci kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym z łatwością stworzysz wyjątkowy wystrój wnętrz utrzymany w stylu nowojorskim.

  1. Prawidłowe zestawienie kolorów

Styl nowojorski charakteryzuje się przede wszystkim zmysłowymi połączeniami kolorów oraz ciekawymi akcentami. Bardzo ważne jest, aby były one dobrze dobrane, bo tylko w ten sposób uzyskasz nowojorski klimat. W stylu tym dominują kolory ciepłe, a zwłaszcza odcienie brązu oraz beżu. W połączeniu z czarnymi dodatkami i białymi dodatkami uzyskasz harmonijny wystrój.

  1. Meble utrzymane w stylu vintage

Nowojorski styl to także połączenie elementów retro i nowoczesności. Dobrym wyborem będą stare meble z odzysku, np. biblioteki, szafy, ławy oraz regały, które można odnaleźć na targach staroci i aukcjach internetowych. Kolejnym rozwiązaniem mogą być markowe meble inspirowane art deco.

  1. Ciekawe dodatki dekoracyjne

Styl nowojorski to również bogata dekoracja, której nie może zabraknąć w Twoim domu. Na przykład zegar w stylu glamour, drobiazgi, dekoracyjne ramki do zdjęć czy oryginalne lampy do stojące z pewnością dodadzą uroku i wpłyną na atmosferę wnętrza. Warto urządzić kącik z obrazami przedstawiającymi słynne miejsca Nowego Jorku, co również stworzy dodatkowy klimat.

  1. Wymarzone oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów w jakimkolwiek wnętrzu. W nowojorskim stylu doskonale sprawdzą się lampy wiszące, a także okazałe lampy stojące. Wskazane są modele charakteryzujące się prostotą, ale jednocześnie eleganckim kształtem.

  1. Industrialne akcenty

Nowojorski styl to także duża doza industrialnego klimatu. Ozdoby ze stali nierdzewnej, stalowe stoły, a także elementy betonowe w mieszaniu z ciepłymi dodatkami wpłyną na oryginalny klimat wnętrza. Można też wskojarzyć np. styl fabryczny, surowy i mocny, z nowojorskim, co wprowadzi do wnętrza element ziemi i metalu.

Podsumowanie

Styl nowojorski to wybór idealny dla osób, które pragną wprowadzić do swojego mieszkania elegancki klimat, który zainspirowany jest ożywczymi i jednocześnie zmysłowymi połączeniami kolorów i obrazkiem, które zazwyczaj przypominają Nowy Jork. Kolorowe dodatki, własne akcenty, meble utrzymane w stylu retro, dodatki dekoracyjne oraz wymarzone oświetlenie w połączeniu z dodatkami ze stali nierdzewnej i betonu z pewnością podkreślą Nowojorski styl we wnętrzu. Postaw na odważne połączenia i spraw, by Twoje wnętrze zdało egzamin jako stylowa aranżacja w stylu nowojorskim.