Praktyczne rozwiązania do przechowywania w sypialni

Przechowywanie rzeczy w sypialni zawsze stanowi wyzwanie. Jeśli brakuje Ci miejsca na ubrania, pościel, bieliznę, toaletki i praktycznych rozwiązań, powinieneś zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Przedstawiamy praktyczne sposoby na przechowywania w sypialni.

 1. Wykorzystaj każdy kawałek wolnej przestrzeni
  Aby osiągnąć maksimum miejsca do przechowywania swoich rzeczy, należy wykorzystać każdy kawałek wolnej przestrzeni w sypialni. Skorzystaj z półek, szuflad, organizatorów, wieszaków i specjalnych podwieszanych systemów, które dzięki zastosowaniu drewnianych listewek łączysz z sufitem, a które umożliwiają łatwe przechowywanie np. pościeli i ręczników.

 2. Wnęka dobrej jakości

Jeśli Twoja sypialnia posiada niezagospodarowaną wnękę, lepszym rozwiązaniem niż zasłanianie jej ręcznie wykonaną dekoracją jest wykorzystanie jej w pełni jako miejsca do przechowywania. W takiej wnęce zmieścisz sporo dodatkowych szafek, półek i wieszaków. Możesz stworzyć tutaj także praktyczne biurko lub stanowisko do pracy.

 1. Szafka z funkcją podnoszenia
  Pełnowymiarowe łóżko zajmuje sporo przestrzeni. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać każdy metr sypialni, rozważ zakupwanie funkcjonalnych łóżek posiadających zintegrowane szafki, półki i szuflady np. łóżek z funkcją podnoszenia, które posiadają wygodny mechanizm umożliwiający łatwe podnoszenie materaca i maskowania schowków.

 2. Wygodne szuflady
  Każdy z nas potrzebuje w sypialni wygodnego i łatwego w użyciu systemu przechowywania. Szczególnie wygodne są szerokie szuflady, które zapewniają odpowiednią przestrzeń do przechowywania wszystkich potrzebnych rzeczy. Postaw na szuflady z systemem domykającym dzięki czemu zawsze będą zamknięte i chronić będą Twoje rzeczy.

 3. Wykorzystaj przestrzeń pod łóżkiem
  Pod łóżkiem posiadasz mnóstwo przestrzeni do wykorzystania. Zamiast trzymać śmieci i kurz, wykorzystaj zintegrowane szuflady lub pojemniki o różnych wielkościach, które pomogą Ci w przechowywaniu ubrań, pościeli, koców czy łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów codziennego użytku.

Podsumowanie:
Aby skutecznie przechowywać różne przedmioty w sypialni, powinieneś skorzystać z każdej dostępnej przestrzeni. Wykorzystaj wnęki, wolne miejsce w szafkach czy pod łóżkiem, by rozwiązać problemy z brakiem miejsca na przechowywanie. Zastosuj szuflady z systemem domykającym, wieszaki do ubrań i organizatory do toaletki. Dzięki tym rozwiązaniom, Twoja sypialnia będzie bardziej praktyczna i przestrzenna, a Tobie łatwiej będzie utrzymać porządek.