Praktyczne rozwiązania w aranżacji garderoby: Organizacja i styl w jednym

Garderoba to nie tylko miejsce, w którym przechowujemy swoje ubrania, ale także ważny element w aranżacji wnętrz. Ładnie i funkcjonalnie zaaranżowana garderoba zwiększa zarówno komfort użytkowania, jak i estetykę pomieszczenia. Oto kilka praktycznych rozwiązań, które pozwolą Ci na stworzenie przestrzeni łączącej w sobie organizację i styl.

  1. WYBIERZ ODPOWIEDNI SYSTEM PRZECHOWYWANIA RZECZY

Jednym z kluczowych elementów aranżacji garderoby jest odpowiedni system przechowywania rzeczy. Szafa z drzwiami przesuwnymi, otwieranymi na boki lub klasyczna szafa z drzwiami skrzydłowymi – wybierz rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.

Występują różne zestawy do szafy – półki, drążki, kosze czy szuflady. Dzięki nim łatwiej utrzymać porządek oraz zorganizować garderobę. Istotne jest też uwzględnienie rzeczy, które chcemy posegregować np. według sezonu, rodzaju, koloru lub rozmiaru. Przy porządkowaniu warto uwzględnić to, na jak często korzystamy z danego ubrania.

  1. ROZWIĄŻ PROBLEM MAŁEJ I WĄSKIEJ GARDEROBY

Nie zawsze mamy dużą i przestronną garderobę. W przypadku mniejszych pomieszczeń, musimy zmierzyć się z ograniczoną przestrzenią. Jednym z rozwiązań jest zainstalowanie drążków na wieszaki przed i nad nad szafą, nad miejscem do siedzenia lub na ścianie. Dzięki temu, z drążków możemy powiesić część rzeczy, wykorzystać wolną przestrzeń, a jednocześnie nie zastawić pomieszczenia dodatkowymi szafkami lub półkami.

Możesz także zainwestować w wysokie półki, gdzie ulokujesz rzeczy, do których rzadko sięgasz lub wyczekują na zmianę sezonu. Użyj koszy, w które wbije się plafon, aby zaoszczędzić miejsce oraz zyskać dodatkowe miejsce magazynowe. Poza tym, warto zwrócić uwagę na drzwi garderoby, może warto wykorzystać ich powierzchnię np. wieszając haczyki.

  1. NADAJ GARDEROBIE INDYWIDUALNY CHARAKTER

Garderoba to miejsce, w którym każdy z nas w pewien sposób wyraża swój styl poprzez dobór kolorów, fasonów, ubrań, dodatków i akcesoriów. Dlatego ważne jest, aby nasza garderoba, była miejscem , które odzwierciedla naszą osobowość. Możemy to osiągnąć poprzez wybór odpowiedniego oświetlenia, zastosowanie tapety lub malowanie ścian, dodanie ozdób, lub umieszczenie roślin egzotycznych. Jednym słowem – zastosowanie wszystkich elementów, które uznamy za ciekawe i spójne z całością.

  1. BĘDZIE PRAKTYCZNY – ORGANIZUJ UBRANIA WEDŁUG KOLORÓW I RODZAJU

Organizacja garderoby to sztuka, którą warto opanować. Każdy system wymaga wprawy, ale warto poświęcić czas, który później wręczy nam cenne korzyści. Najlepszym sposobem na zorganizowanie ubrań jest posegregowanie ich według kolorów. Możemy zastosować wieszaki w kolorze, na którym będziemy umieszczać ubrania w konkretnym kolorze, co znacząco ułatwi nam szukanie konkretnego stroju. Co więcej, organizacja garderoby powinna obejmować też segregowanie ubrań według ich rodzajów.

  1. UNIKALNE ROZWIĄZANIA DO TWOJEJ GARDEROBY

Dla wprawionych i kreatywnych, proponujemy kilka niestandardowych rozwiązań do aranżacji garderoby:

  • Wykorzystaj nieeksploatowaną powierzchnię ze względu na schody – pomiędzy półką, a stopniem można ulokować półki.
  • Optycznie powiększ garderobę, malując drzwi lub korpus szafy, specjalnym lakierem do malowania połyskującego, który subtelnie odbija światło, zwiększając optycznie ilość dostępnej przestrzeni.
  • W przypadku mniejszych pomieszczeń, wstaw do szafek kosze i pudła z wbijanymi kółkami, co znacznie ułatwi nam korzystanie z garderoby oraz pozwoli ułatwić utrzymanie porządku.
  • Ustaw na dnie szafki karuzele – pozwolą one na lepsze wykorzystanie przestrzeni, zwłaszcza w przypadku garderoby o nieco mniejszych rozmiarach.

Podsumowując, dzięki tym praktycznym rozwiązaniom, stworzenie funkcjonalnej, estetycznej i oryginalnej garderoby w Twoim domu stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zwróćmy uwagę na niestandardowe przedmioty lub meble, które idealnie sprawdzą się w naszym pomieszczeniu. Zestaw sprytnych rozwiązań, kolorowe wieszaki, kosze na ubrania czy dywanik, który wprowadzi przytulny klimat w garderobie. Sami decydujemy, jak wyglądać będzie nasza garderoba – wszystko, co musimy zrobić, to postawić na wyobraźnie i wdrożyć pomysły, które najlepiej odpowiadają naszym indywidualnym potrzebom.