Trendy w dekoracji wnętrz na rok 2023

W nadchodzącym roku 2023 pojawią się nowe trendy w dekoracji wnętrz, które wpłyną na styl mieszkań i domów. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi kierunkami, które będą rządzić w tym temacie.

 1. Kolor roku 2023
  Wielu projektantów wnętrz zgodnie twierdzi, że kolor roku 2023 to turkus. Kolor ten nawiązuje do Natury i łączy w sobie spokój oraz energię. Turkus idealnie pasuje do mebli w odcieniach bieli lub neutralnego beżu, tworząc przyjemny wizualny kontrast.

 2. Meble z drewna egzotycznego
  Coraz częściej designerzy polecają meble wykonane z drewna egzotycznego, takie jak tekowe i mango. Ich wysoka jakość wykonania oraz niepowtarzalne wzornictwo przyciąga coraz większą liczbę klientów. W tworzeniu mebli z drewna egzotycznego zawsze stawia się na naturalność i ekologię.

 • Wtórne wykorzystanie
  W trendach 2023 przeważać będzie też ideologia działająca na rzecz ochrony środowiska. Więcej i więcej projektantów będzie zachęcało do wykorzystywania starych mebli czy dodatków w nowym wystroju wnętrz. W ten sposób można nadać oryginalny styl naszym mieszkaniom.
 1. Tapety z printami roślinnymi
  Motywy roślinne na tapetach królują już od kilku lat, a w 2023 roku możemy spodziewać się wprowadzenia jeszcze bardziej nowoczesnych wariantów. Znajdziecie tam różne wzory i kolory, doskonale dopasowujące się do różnych pomieszczeń. Roślinne dekoracje na ścianach wprowadzą do wnętrza powiew świeżości i nawiązują do trendu ekologicznego stylu życia.

 2. Oświetlenie ledowe
  W roku 2023 dominować będą nowoczesne rozwiązania w oświetleniu, a w szczególności oświetlenie ledowe. Wszystko za sprawą ekologicznych zalet i długiej żywotności tych źródeł światła. Lampa ledowa doda pomieszczeniu oryginalnego wyrazu i zapewni wyszukany wystrój.

 3. Vintage styl
  Styl vintage to modna opcja, która cieszy się coraz większą popularnością. Ten styl łączy w sobie wiele różnych trendów, takich jak lata 60., 70. czy 80. Ubierz swoje wnętrza w retro stylowe lampy, dodatki lub meble. Wykorzystaj stylowe dodatki, dzięki którym stworzysz niepowtarzalny klimat w swoim domu.

Podsumowanie

Trendy wnętrzarskie na rok 2023 wprowadzą do naszej codzienności wiele nowości. Coraz więcej projektantów skupia się na ekologicznym stylu życia, rezygnując z materiałów sztucznych i zachęcając do recyklingu. Wprowadzanie koloru, ciepłych materiałów i nowoczesnych rozwiązań do swojego mieszkania, pozwoli Ci na unikalne wrażenia estetyczne oraz wygodę w codziennym użytkowaniu.