Kreatywne pomysły na ozdobienie podłogi

KREATYWNE POMYSŁY NA OZDOBENIE PODŁOGI

Czysta, bezbarwna podłoga to już nie wystarczy. Coraz więcej osób decyduje się na bardziej nietypowe rozwiązania, które wyróżniają ich wnętrze. Dlaczego podłoga miałaby być nudna? Sprawdź, jakie kreatywne pomysły na ozdobienie podłogi warto wziąć pod uwagę.

  1. EPOKSYDOWA POSADZKA

Epoksydowe posadzki to coś, co coraz częściej pojawiają się w domach i mieszkaniach. Ten rodzaj podłogi wykonuje się z żywicy epoksydowej, która po utwardzeniu jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Można ją udekorować specjalnymi kolorami, które pozwolą na stworzenie oryginalnego wzoru lub imitacji drewna, betonu, a nawet marmuru. Taka podłoga sprawia wrażenie nowoczesnej i designerskiej, a jednocześnie łatwo ją utrzymać w czystości.

  1. KAFELKI DYWANY

Kafelki dywanowe to powrót do stylu lat 70-tych, kiedy to modne było wykorzystywanie we wnętrzach różnorodnych wzorów, kolorów i faktur. Kafelki dywanowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą w ciekawy sposób urozmaicić swoją podłogę. Możliwości jest wiele – od mocnych, geometrycznych wzorów, po subtelną roślinną delikatność. Co więcej, taki dywan podłogowy można w łatwy sposób zamontować i w razie potrzeby zdemontować, co znacznie ułatwia życie w przypadku przeprowadzki.

  1. DESKA WIEJSKA

Deski z litego drewna to ponadczasowe i eleganckie rozwiązanie. Jednak jeszcze bardziej świetnie prezentują się deski wyjątkowej jakości, które pochodzą z wiejskiej stodoły. Nie są one idealnie równe i gładkie jak te z marketów, ale właśnie w tym tkwi ich urok. Po takiej podłodze spaceruje się jak po prawdziwej glebie. Co więcej, taki rodzaj deski wyjątkowo dobrze prezentuje się w pomieszczeniach minimalistycznych, w których wszystkie elementy mają oddziaływać na zmysły.

  1. BETON DEKORACYJNY

Beton to materiał surowy i wytrzymały, który idealnie sprawdza się we wnętrzach minimalistycznych i industrialnych. Chociaż wcześniej były to materiały budowlane, to teraz takie posadzki stały się modne i zyskały wielu zwolenników. Beton dekoracyjny to po prostu specjalistyczna mieszanka betonu, która nakłada się grubą warstwą w wybranym miejscu. Po stwardnieniu betonu, jego powierzchnia zostaje wyrównana i pokryta lakierem, który powoduje, że posadzka wygląda jak nowa. Beton dekoracyjny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią oryginalność i jednocześnie kochają minimalizm.

  1. DREWNO WEWNĘTRZNE

Ostatnim z pomysłów, który warto wziąć pod uwagę jest drewniana posadzka. Nie jest to nowość na rynku, ale od zawsze stanowi komfortowy, przyjazny dla stóp i elegancki element naszego mieszkania. Jeśli jednak nie chcesz zmieniać całej podłogi, to warto zastanowić się nad wykorzystaniem desek jako rytmizującego elementu lub ozdoby. W ten sposób urozmaicisz swoją podłogę i dodasz jej oryginalnego charakteru.

Podsumowanie

Jak widzisz, możliwości ozdabiania podłóg jest bardzo wiele. W tym artykule przedstawiliśmy tylko kilka z propozycji, ale rzeczywiście ich ilość i różnorodność jest nieograniczona. Warto pamiętać, że podłoga to jedna z największych powierzchni w naszym domu, dlatego warto zainwestować czas i pieniądze, aby była ona nie tylko praktyczna, ale również piękna i oryginalna.