Kołdra dopasowana do Twoich potrzeb – recepta na spokojny sen

Kołdra to jeden z najważniejszych artykułów sypialnianych. Odpowiada bowiem za istotną kwestię, jaką jest nasz komfort termiczny. Dzięki niej zimą nie musimy marznąć, a latem się przegrzewać. Aby tak się stało, wpierw musimy odpowiednio dopasować kołdrę do naszych potrzeb. Dowiedz się, jak to zrobić!

Jak dobrać kołdrę?

Kołdra to bardzo ważny element w sypialni, szczególnie zimą. To ona nas otula i zapewnia przyjemne warunki do snu. Odpowiada również za nasz komfort termiczny. To powinniśmy mieć na uwadze podczas zakupu nowej kołdry. Nawet jeśli letni model będzie mieć wspaniałe właściwości, nie sprawdzą się one zimą. Kiedy jednak zależy nam na tym, aby zakupić uniwersalny produkt, który będziemy mogli używać bez względu na obecną porę roku, postawmy na kołdrę całoroczną. To model, który wykonany jest z takich tkanin, które zarówno świetnie izolują ciepło, jak i zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Wybierając kołdrę, musimy ponadto sprawdzić, jaki ma rozmiar. Dobrze, aby była co najmniej 20-30 centymetrów dłuższa niż nasz wzrost.

Kołdra puchowa

Kołdra puchowa to opcja, która od lat cieszy się dużą popularnością. Do jej stworzenia wykorzystano puch kaczy lub gęsi, który jest niezwykle delikatny. Takie kołdry wyróżniają się swoją sprężystością, lekkością i miękkością. Jednocześnie jednak charakteryzują się wspaniałą izolacją cieplną. Mają właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że dostosowują się do temperatury użytkownika. Możemy ponadto liczyć na bardzo dobrą cyrkulację powietrza, która sprawia, że na powierzchni naszego łóżka nie będą gromadziły się bakterie czy inne drobnoustroje.

Kołdra z pierza

Kołdra z pierza to rozwiązanie dla tych, którzy pragną zapewnić sobie wysoki komfort, ale nie mogą pozwolić sobie na zakup kołdry puchowej. Pierze sprawia, że model jest cięższy i trochę mniej sprężysty, ale z drugiej strony wciąż zapewnia optymalny komfort termiczny. Warto mieć na uwadze, że pierze jest jakościowym, naturalnym materiałem.

Kołdra dla alergików

Jeśli chodzi o wybór artykułów sypialnianych, alergicy muszą zachować szczególną ostrożność. Są bowiem zobowiązani do unikania takich produktów, które mogłyby spotęgować gromadzenie się kurzu czy roztoczy. Mogłoby to przyczynić się do powstania reakcji alergicznej i uniemożliwić komfortowy wypoczynek. Na szczęście na rynku dostępne są takie modele, które wyróżniają się świetnymi właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi. Znajdziemy również kołdry o takim działaniu. Będą to przede wszystkim kołdry silikonowe, które zapobiegają gromadzeniu się drobnoustrojów i bakterii. Dobrą opcją będą również kołdry z włókna bambusowego, które jest bezpieczne dla alergików.

Dobra, wygodna kołdra to połowa sukcesu. Dzięki niej możemy bowiem cieszyć się optymalnym komfortem termicznym, która pozwala nam się w pełni odprężyć. Pamiętajmy tylko o tym, aby kołdra była dopasowana do aktualnej pory roku oraz naszych indywidualnych potrzeb.

Artykuł sponsorowany.